31 Ekim, 2020
Askeriyede Koronavirüs!

Askerdeyseniz veya askerde olan bir sevdiğiniz varsa, veya yakında askere gidecekseniz, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin korona virüs için aldığı tedbirler kafanıza takılmış olabilir.

Askerlerimiz 14 gün karantina kuralına uygun şekilde kontrollü olarak celp ve terhis uygulamasına tabi tutulacaktır. Bununla birlikte nizamiyeden giriş ve çıkışlarda termal kameralarla vücut ısısı ölçümü yapılıyor.

Birliğe yeni teslim olan askerlerin sağlık öyküsü ve yurt dışı hikayesi öğreniliyor. Aşıların ardından tekrar sağlık kontrolünden geçiriliyor.

Askerdeki Mehmetçiğimize belirli aralıklarla korona virüs ile ilgili bilgilendirici eğitimler verilmekte. Bunun yanı sıra düzenli olarak ateş ölçümü de yapılarak, olası bir salgının önüne geçilmeye çalışılmaktadır.

Birliklerimizdeki tüm ortak kullanım alanlarında ve sık kullanılan yüzeylerde belirli periyotlarla dezenfekte edilmekte.

Ayrıca TSK’nın yaptığı açıklamaya göre, yemekhaneler ve eğitimler de sosyal mesafe kuralına uygun olarak yeniden dizayn edildi.

0 Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Warning: array_filter() expects parameter 1 to be array, string given in /home/gezginr1/koronaasisi.com/wp-content/plugins/covid19-live-statistic/mmscovidlive.php on line 177

Canlı Korona Virüs Tablosu

Türkiye

Vaka
Ölüm
Taburcu

Dünya

Vaka
Ölüm
Taburcu

Bizi Takip Et

Reklam